Moderní facility management je plný technologií

Moderní facility management je plný technologií

Pokud se dnes řekne výraz moderní facility management, každý si může představit mnoho různých věcí. Někteří si představí i poměrně ne příliš „sexy“ obor, který se stará o budovy, areály a zabezpečení.

ČÍST ČLÁNEK→

Co spojuje OKIN Facility a European Customer Synergy?

Co spojuje OKIN Facility a European Customer Synergy?

European Customer Synergy (ECS) je sdružení facility management poskytovatelů a evropský leader v oblasti těchto služeb s více než 400 pobočkami ve 41 evropských zemích.

OKIN Facility je pro mě srdeční záležitostí

OKIN Facility je pro mě srdeční záležitostí

Tak jako v podstatě každý rok, přinesl i ten letošní několik změn v rámci OKIN Facility. Tentokrát šlo o změny v managementu společnosti. Řady Contract managerů rozšířila naše dlouholetá kolegyně Lenka Bílková a pozici Zástupce ředitele nově zastává Vladimír Dufek. Oběma kolegům gratulujeme a Vláďu jsme se navíc rozhodli vyzpovídat v dnešním rozhovoru.

Zrození nové firemní identity

Zrození nové firemní identity

Rok 2021 byl pro naši společnost minimálně v jednom ohledu velmi důležitý. Započal totiž proces rebrandingu firemní, či chcete-li korporátní identity (CID), jehož první fáze skončila na přelomu podzimu a zimy roku 2022, přičemž v následných krocích pokračujeme v podstatě do dnešních dnů. Pojďme si tedy s kolegy z našeho marketingového týmu popovídat o tom, co vlastně takový rebranding obnáší. A to jak v obecné rovině, tak konkrétně v rámci OKIN Facility. Bude to na trochu delší povídání, takže jsme jej rozdělili do tří částí a toto je poslední, třetí díl.

Návštěva zakázky Ball Aerosol Packaging ve Velimi

Návštěva zakázky Ball Aerosol Packaging ve Velimi

Náš nový miniseriál s názvem "Křížem krážem OKINem", ve kterém můžete společně s námi putovat po našich zakázkách, začínáme u významného klienta Ball Aerosol Packaging ve Velimi. Na zakázku vás vezme naše kolegyně z personálního oddělení, HR Business Partnerka Monika.

Co naši regionální ředitelé přejí OKIN Facility?

Co naši regionální ředitelé přejí OKIN Facility?

Každý rok na Poznej OKIN Facility nacházíte vánočně-novoroční anketu. Letos jsme udělali výjimku a požádali jsme naše regionální ředitelky a ředitele o osobní přání OKIN Facility do nového roku.

Rebranding není jen o změně loga

Rebranding není jen o změně loga

Rok 2021 byl pro naši společnost minimálně v jednom ohledu velmi důležitý. Započal totiž proces rebrandingu firemní, či chcete-li korporátní identity (CID), jehož první fáze skončila na přelomu podzimu a zimy roku 2022, přičemž v následných krocích pokračujeme v podstatě do dnešních dnů. Pojďme si tedy s kolegy z našeho marketingového týmu popovídat o tom, co vlastně takový rebranding obnáší. A to jak v obecné rovině, tak konkrétně v rámci OKIN Facility. Bude to na trochu delší povídání, takže jsme jej rozdělili do tří částí a toto je druhá z nich.

Rebranding aneb jak jsme měnili firemní identitu v OKIN Facility

Rebranding aneb jak jsme měnili firemní identitu v OKIN Facility

Rok 2021 byl pro naši společnost minimálně v jednom ohledu velmi důležitý. Započal totiž proces rebrandingu firemní, či chcete-li korporátní identity (CID), jehož první fáze skončila na přelomu podzimu a zimy roku 2022, přičemž v následných krocích pokračujeme v podstatě do dnešních dnů. Pojďme si tedy s kolegy z našeho marketingového týmu popovídat o tom, co vlastně takový rebranding obnáší. A to jak v obecné rovině, tak konkrétně v rámci OKIN Facility. Bude to na trochu delší povídání, takže jsme jej rozdělili do tří částí.

Moje zkušenost s projektem Den pro školu

Moje zkušenost s projektem Den pro školu

Věděli jste, že existuje projekt Den pro školu, a že se do něj můžete jako dobrovolníci zapojit i vy? Pokud třeba už teď „dobrovolničíte“, tak vás možná bude zajímat, o čem to vlastně celé je. No a nejlepším způsobem, jak se něco dozvědět, jsou vždycky informace od někoho s osobní zkušeností. V tomto případě je to naše kolegyně z OKIN Facility Iveta Drdová, pracující na pozici Learning & Development Specialist (toho času na mateřské dovolené).

Veletrh CMS v Berlíně je akcí, která rozhodně stojí za návštěvu

Veletrh CMS v Berlíně je akcí, která rozhodně stojí za návštěvu

Ve dnech 25.-28. září 2023 jsme navštívili prestižní veletrh CMS (Cleaning. Management. Services.) v Berlíně. Tento mezinárodní veletrh je zaměřen na čisticí a úklidové technologie a produkty, které hrají klíčovou roli v různých odvětvích, včetně nemocnic, průmyslu, hotelnictví a mnoha dalších.

Navštívili jsme výrobní závody Lucart

Navštívili jsme výrobní závody Lucart

Před letošními prázdninami došlo k setkání zástupců společností Lucart, Castimo, OKIN Facility a DAMITO ve výrobních závodech Lucartu, výrobce ekologických hygienických materiálů získaných recyklací celulózy z nápojových kartonů, které by jinak skončily bez dalšího využití na skládce.

Proč bezpečnostní audit?

Proč bezpečnostní audit?

Pokud chcete znát skutečný stav ochrany majetku, zdraví, životů a informací ve vaší společnosti, je nejlepším řešením nechat si tuto oblast zkontrolovat nezávislou společností prostřednictvím externího bezpečnostního auditu.

Teambuilding 2023

Teambuilding 2023

Konec června se v OKIN Facility již tradičně nese v duchu společného Teambuildingu, který je určen českým i zahraničním kolegům a jde tedy o ideální příležitost k osobnímu setkávání.

Noc s robotem

Noc s robotem

Bylo deset hodin večer a my se nacházeli v téměř prázdné podzemní garáži o rozloze 7 500 metrů čtverečních, patřící k jednomu velkému nákupnímu centru v Praze. Malé noční dobrodružství mohlo začít.

Vaše data neustále v bezpečí

Vaše data neustále v bezpečí

Pokud je pro vás důležitá otázka maximálního zabezpečení důležitých a citlivých dat, tak je poslední díl našeho seriálu určen především vám. Povíme si v něm totiž něco o neinvazivním monitoringu serverových a datových místností prostřednictvím prvků IoT.

Castimo, nový člen rodiny OKIN

Castimo, nový člen rodiny OKIN

Nejen na téma cirkulární ekonomiky jsme si povídali s Jakubem Humplíkem, manažerem ve společnosti Castimo s.r.o., která je od začátku letošního roku součástí OKIN GROUP.

Produktivní a zdravé prostředí

Produktivní a zdravé prostředí

O tom, že vytvářením kvalitního a zdravého pracovního prostředí lze zvýšit efektivitu práce jistě není sporu. Ale jak nám v tom může pomoci IoT? To se dozvíte v dalším dílu našeho miniseriálu.

Velikonoční anketa

Velikonoční anketa

Ani letošní Velikonoce si nemůžeme nechat ujít příležitost položit šestici našich kolegyň a kolegů několik zvídavých, tématických otázek.

K robotizaci se posouvá i facility management, i když jde o služby postavené na lidech.

K robotizaci se posouvá i facility management, i když jde o služby postavené na lidech

Hostem dalšího podcastu na Peak.cz byl Jaroslav Vaněk, šéf české pobočky společnosti OKIN Facility, která patří mezi přední poskytovatele facility služeb ve více než čtyřech tisícovkách objektů. „Pod facility management spadá více než 60 různých činností. Od technické správy, revize, úklidové služby až po třeba řízení autoprovozu, výrobu tepla či recepční služby. Je to spousta činností,“ říká v podcastu.

COBOTIZACE je aktuálním tématem u poskytovatelů služeb facility managementu.

COBOTIZACE je aktuálním tématem u poskytovatelů služeb facility managementu

Dnešní článek nám přiblíží téma COBOTIZACE. Začněme hned několika otázkami. Co je to vlastně ta cobotizace? Proč mluvíme o cobotech a ne robotech? A stanou se z cobotů a lidí parťáci, nebo naopak rivalové? Tyto a další otázky nám zodpověděli kolegové z oddělení inovací, Martin Polepil a Karel Gibiec.

Vždy dokonale zajištěný úklid

Vždy dokonale zajištěný úklid

Kontrola dodávky úklidových služeb a možnost operativního zastoupení. To vše zajišťuje naše řešení Cleaning Control, založené na technologii RFID čipů.

Obchod ve facility managementu není pro

Obchod ve facility managementu není pro "sólisty"

Jaká byla jeho cesta do OKIN Facility, a které vlastnosti by měl ideálně mít každý dobrý obchodník? I o tom jsme si povídali s obchodním ředitelem OKIN Facility pro Českou republiku, Honzou Balášem.

Šťastné a veselé...

Šťastné a veselé…

Ani letos jsme nemohli opomenout naši, vlastně již tradiční, vánočně-novoroční anketu. Takže pokud vás zajímá, jaké preferují naše kolegyně a kolegové silvestrovské pohoštění, nebo jestli mají na Nový rok připraveny nějaké rituály, tak si tuto anketu rozhodně nenechte ujít.

Vzdálený monitoring kotelen

Vzdálený monitoring kotelen

Průmyslové kotelny, výměníkové stanice či jiné podobné provozy jsou charakteristické tím, že sdružují více specifických zařízení od různých výrobců, a tím pádem vykazují i větší nároky na měření provozního celku a sledování jeho chování.

Václav Trávník

Solutions partnership je cestou k efektivnímu facility managementu

Existuje mnoho pohledů na to, jaká bude budoucnost facility managementu. Už teď je ale jisté, že neustále poroste tlak na digitalizaci, využití prvků ze světa internetu věcí (IoT) či umělé inteligence. Také efektivní správa energií a obecně společensky ohleduplné a dlouhodobě udržitelné podnikání (ESG) bude pevnou položkou v portfoliu každého zodpovědného poskytovatele služeb FM. Václav Trávník, ředitel společnosti OKIN Facility, navíc zmiňuje ještě jeden důležitý trend. Je jím solutions partnership, který přináší klientům výhody již nyní a jehož význam se bude v každém případě zvyšovat.

Monitoring a údržba strojů

Monitoring a údržba strojů

Monitoring úklidových strojů prodlužuje jejich životnost a snižuje náklady. Pojďme si tedy představit produkt Cleaning Machines, který se právě na tuto problematiku zaměřuje.

Zdeněk Kaše

Nábor ve Facility je výzvou

Zdeněk je zkušený recruiter, který se už 4 roky stará o nábor nových zaměstnanců pro OKIN Facility. Pokud ho chcete lépe poznat, tak si přečtěte krátký rozhovor, který jsme pro vás připravili.

Teambuilding 2022

Dětenice 2022

Nabízíme vám malé ohlédnutí za letošním ročníkem našeho firemního Teambuildingu, který proběhl 23. – 24. června. Tentokrát jsme se společně setkali v malebném prostředí Zámečku Dětenice.

Kdo měří, ten šetří

Kdo měří, ten šetří

V dalším článku z našeho seriálu si krátce představíme Energy Monitoring, který především v dnešní době, kdy bojujeme s cenou energií, významně nabývá na důležitosti. Protože kdo měří, ten i šetří.

Prázdninová anketa

Ahoj prázdniny!

Rok se s rokem sešel a my tu máme zase léto a s ním i čas prázdnin a dovolených. Opět jsme se tedy zeptali našich kolegů v OKIN Facility na pár zvídavých otázek, které souvisejí s létem a časem dovolených.

SARAhub dává IoT skutečný smysl.

SARAhub dává IoT skutečný smysl

Přinášíme vám zbrusu nový seriál krátkých článků, ve kterých vám postupně představíme produkty a řešení naší sesterské společnosti Iotor. A začněme hned s tím nejdůležitějším – SARAhub je snadno použitelné prostředí, které výrazně usnadňuje nasazení scénářů na bázi internetu věcí (IoT).

Tomáš Brožík

Od filmových výbuchů až k revizím elektro zařízení

O tom, jaké kroky přivedly našeho usměvavého kolegu do světa revizí, co jej na práci nejvíc baví a jaký je jeho běžný pracovní den jsme si povídali s Tomášem Brožíkem, revizním technikem elektro v OKIN FACILITY.

Klíčem k úspěchu je otevřená mysl a všímavost.

Klíčem k úspěchu je otevřená mysl a všímavost

Konkurenceschopnost silně podporuje rozvoj společností v oboru FM v Polsku. Neustálá snaha o rozvoj služeb pomůže nejen zákazníkům, ale i celému trhu. Jakým způsobem uvažujete o rozvoji svých služeb? Je slovo inovace jen prázdným sloganem? Jak je vnímán trh FM v Polsku? Na tyto otázky odpovídá Tomáš Ammer, Country Director v OKIN Facility.

OKIN Cleaning

OKIN Cleaning

V dalším článku ze seriálu „Představujeme vám jednotlivá oddělení“ si řekneme několik slov o naší úklidové sekci.

Cateringová divize OKIN Facility každý den připraví až 300 porcí kvalitního a chutného jídla

Cateringová divize OKIN Facility každý den připraví až 300 porcí kvalitního a chutného jídla

V průběhu minulého roku jsme, v rámci procesu inovace služeb, vstoupili do zcela nového segmentu firemního cateringu poskytovaného výhradně formou interních zdrojů.

Vánoční anketa 2021

Vánoční anketa

Také se tak moc těšíte na Vánoce? A na co úplně nejvíc? Na skvělé jídlo, na dárky pod stromečkem, společně strávený čas s rodinou nebo třeba na oblíbenou pohádku? Tak přesně na tohle jsme se zeptali i našich kolegů.

Filter management v OKIN FACILITY

Promyšlený filter management je zárukou kvalitního prostředí

Motto: Čisté ovzduší je esenciální potřebou nejen pro člověka, ale také pro funkční technologii výroby.

Property management v OKIN FACILITY

Property management v OKIN FACILITY

V dalším dílu našeho seriálu mini článků, ve kterých vám představujeme jednotlivá oddělení, činnosti či služby OKIN FACILITY, se zaměříme na property management.

Olga Malecka

Z hlavní účetní provozní ředitelkou

Když se kolegové dozvěděli, že budu mít rozhovor se současnou provozní ředitelkou Olgou Maleckou, začali být zvědaví. O Olze věděli, že pochází z Ukrajiny, ale co ji přivedlo do Čech, bylo zahaleno tajemstvím.

Prázdninová anketa

Prázdninová anketa

Léto je už v plném proudu, takže nás v redakci Poznej OKIN FACILITY zajímalo, jak to mají s letní dovolenou naši kolegové. Proto jsme některým z nich položili několik zvídavých otázek.

Ze začátku jsem neměl velké ambice, byl jsem rád, že mám práci.

Ze začátku jsem neměl velké ambice, byl jsem rád, že mám práci

V našich řadách se zrodilo mnoho úspěšných manažerů, techniků a specialistů. Mezi zaměstnance, kteří začínali tzv. od píky, patří i Bohuslav Pokorný, contract manažer jednoho z největších kontraktů v Čechách.

TKC

Technicko-kompetenční centrum (TKC)

Nový seriál, v rámci kterého vám představíme jednotlivá oddělení OKIN FACILITY, zahájíme článkem o týmu revizních techniků, kteří tvoří naše Technicko-kompetenční centrum.

Rozhovor se Stanislavem Dušenkou

V OKINu mě to baví už 11 let

Stanislav Dušenka je elektrotechnikem v OKIN FACILITY a působí na jedné z největších zakázek. O tom, co obnáší tak velká zakázka, ale také o jeho cestě do OKIN FACILITY, jsme si povídali v dnešním rozhovoru.

Výrobní sektor a otázky facility managementu

Výrobní sektor a otázky facility managementu

Na otázky ohledně specifik facility managementu ve výrobním sektoru, ale také například o využití CAFM systémů či internetu věcí odpovídal v rámci projektu „Facility management 21. století“ náš ředitel strategického obchodu Tomáš Polák.

Obchod je součástí mé DNA

Obchod je součástí mé DNA

Jaké vlastně byly jeho začátky na bulharské pobočce? A jak se vypracoval na současnou pozici, kterou zastává? Jaký má vztah k češtině? Na tyto a řadu dalších otázek odpovídal Petar Krastanov, náš obchodní ředitel.

Virtuální cesta po našich zahraničních pobočkách

Virtuální cesta po našich zahraničních pobočkách

Dnes se v rámci nového článku na Poznej OKIN FACILITY dozvíte základní informace o našich evropských dceřinkách. A přidáme k tomu i pár zajímavostí.

Velikonoční anketa

Jak prožívají Velikonoce naše kolegyně a kolegové?

Opět jsme naše milé kolegyně a kolegy požádali o odpovědi na anketní otázky. Tentokrát jsme se zeptali těch, kteří pracují na pozici Contract manager/ka a otázky se týkaly jejich vztahu k velikonočním tradicím a k Velikonocům obecně. 

Simona Klepsová

Property, asset nebo facility management?

Na otázku, zda je skutečně nezbytné zaměstnávat v každé společnosti tři specialisty nám odpoví Simona Klepsová, Head of Property v OKIN FACILITY.

Úspory, větší komfort, automatizace aneb IoT v praxi

Úspory, větší komfort, automatizace aneb IoT v praxi

Již od května je součástí OKIN FACILITY nová společnost iotor, která se zabývá IoT technologiemi. Pojďme si říct něco o IoT technologii z pohledu amatéra a pokusme se zodpovědět dvě otázky: Co je vlastně to IoT a jak jde ruku v ruce s facility managementem? 

Honza Linek

S viditelnými výsledky přichází velká míra svobody

Honza Linek je náš facility specialista. Ale to není zdaleka všechno, čím se na své pozici zabývá. Přijal totiž novou pracovní výzvu...

Vánoční rozstřel

Kapr nebo řízek? Umělý nebo živý?

Vánoce a oslavu konce roku si užívá každý po svém. Na to, jak je to konkrétně u nich, jsme se ve speciální vánočně-novoroční anketě zeptali pětice našich kolegů. 

Zdeněk Kulhánek

Někdy je krok zpět tou nejlepší volbou

S technickým ředitelem Zdeňkem Kulhánkem jsme si, mimo jiné, povídali o tom, čeho si ve firmě nejvíce cení, s jakým typem kolegů se mu nejlépe spolupracuje a také proč se do OKIN FACILITY znovu vrátil...

Martin Polepil

Digitalizace v OKIN FACILITY

"IoT je naší dlouhodobou strategií a prvky Internetu věcí jsme začali nasazovat do technické správy budov již před 4 lety", říká náš IT&S Manager Martin Polepil, 

Zuzana Kubínová

Flexibilita, vztahy a dynamičnost. To je Cleaning.

"Facility specialista, to je doslova práce všeho druhu. Staráme se o naše zakázky od začátku do konce, od úklidu po administrativu..."

Gabriela Novotná

Baví mě, když se pořád něco děje

"Svým kamarádkám tak trochu s nadsázkou tvrdím, že jsem typická kancelářská krysa." Říká v rozhovoru naše účetní Gabriela Novotná.